Uludağ Turları Tatil Home Kış Masalı İçin Bavulunu Hazırla!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Uludağ Hediyelik Eşya

Sevdiklerinize Birer Hatıra Götürün!

Tatiliniz süresince çok keyifli vakit geçireceksiniz. Uludağ kış mevsiminin ülkemizde en iyi değerlendirilebileceği yerlerden. Keyifli anlarınızı bol bol fotoğraf çekerek ölümsüzleştirebilecek, sevdikleriniz ve arkadaşlarınızla unutulmaz anılar biriktireceksiniz...

Peki ya sizinle gelemeyen sevdikleriniz? Merak etmeyin, Uludağ’da onlar için de bir şeyler bulabilirsiniz... Uludağ hediyelik eşya seçenekleriyle tatilinizden dönerken eliniz boş dönmeyin, sevdiklerinizi hediyelerinizle sevindirin.

Uludağ’dan Ne Alınır? Ne Almalısınız?

Uludağ hediyelik eşya açısından tatilcilere farklı seçenekler sunuyor. Kurulan çarşı ve pazarlarda yöreye özgü işlemeli ürünler alabilir; özellikle Kadıyayla’da 1236 metre yükseklikte hediyelik eşya satan dükkanlar bulabilirsiniz. Nitekim turistik bir mekan olması nedeniyle Uludağ hediyelik eşya dükkanları yerel ürünlerin yanı sıra herkesin ilgisini çekebilecek farklı hediyeliklere de yer veriyor.

Kayak merkezinden şehre indiğinizde ise pek çok hediye alabileceğiniz dükkan vardır. El emeği göz nuru ürünleri birer anı olması amacıyla alabilirsiniz. Aşağıda Bursa’nın tarihi iki çarşısı Eski Aynalı Çarşı ve Kapalı Çarşı’ya değinecek, buralardaki alternatif hediye seçeneklerinden bahsedeceğiz. Ancak genel olarak Bursa ve Uludağ hediyelik eşya seçenekleri arasında; 

  • İznik çinisi
  • Uludağ hediyelik eşya seçeneklerinin vazgeçilmezi; Bursa havlusu
  • Bursa’nın meşhur ipek kumaşları
  • Oyalar
  • Gemlik zeytini
  • Bursa İpeği
  • Bursa Kestane Şekeri
  • Şeftali gibi hediyelikler var!

Eski Aynalı Çarşı ve Kapalı Çarşı’ya Uğrayın! – Uludağ Hediyelik Eşya

Eğer aradığınızı Uludağ hediyelik eşya dükkanlarında bulamadıysanız merak etmeyin! Her zaman Bursa’ya inebilir, meşhur Eski Aynalı Çarşı ve Kapalı Çarşı’yı ziyaret edebilirsiniz. Kapalı Çarşı’da kaliteli el dokuması ürünler bulacak, Eski Aynalı Çarşı’da ise sevdiklerinize hediye edebileceğiniz antika eşyalarla karşılaşacaksınız.

Bunun dışında eğer modern hediyeler peşindeyseniz Zafer Plaza Alışveriş ve Yaşam Merkezi de uğrayabileceğiniz lokasyonlardan biri. Diğer AVM’ler gibi içerisinde yok yok! Teknolojiden kıyafete, makyajdan ev eşyalarına Zafer AVM’de aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.

Kendi Tarzınıza Uygun Bir Şeyler Mutlaka Bulacaksınız! – Uludağ Hediyelik Eşya

Minicik ve renkli hediyelik eşya dükkanlarını gezerken kendinizi bu atmosferin bir parçası gibi hissetmeniz olası. Uludağ’ın zirvelerinde bile hiç ummadığınız güzellikte bir aksesuara ya da doğal bir ürüne rastlayabilirsiniz. Her koşulda size burayı hatırlatacak bir anınız mutlaka olacak.

Uludağ’dan ne alınır? sorusuna eğer işin içine Bursa’yı da katarak yanıt verirsek sayfalarca farklı seçenekten bahsetmek mümkün. Ancak biz en popüler ve daha çok Bursa Uludağ’a özgü seçenekleri bir araya getirmeye çalıştık. Her tatil yöresi gibi Uludağ da alışveriş turuna çıktığınızda sizi tatmin edecek pek çok seçenek barındırıyor.

[widget-130]

Benzer Yazılar

Bu yazıya benzer içerik bulunamadı.

Yorum Yap

Rezervasyon Yap
Rezervasyon Yap +90 (850) 532 33 98