Uludağ Turları Tatil Home Kış Masalı İçin Bavulunu Hazırla!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Uludağ Gezilecek Yerler

Sadece Kayak Yapmayın, Bir de Yöreyi Tanıyın!

Kış sporlarının merkezi Uludağ’a gelenler genellikle lüks kar otellerinden dışarıya çıkmıyorlar. Kayak yapıp günlük yorgunluğunu odalarında dinlenerek geçirenlerin sayısı oldukça fazla. Ancak yörenin birbirinden farklı ve keşfedilmeyi bekleyen yerleri var. Tatilinizin daha renkli geçmesini istiyorsanız sadece otelinize tıkılıp kalmayın; gezin, görün, hissedin!

Yalnızca kar keyfi değil, Uludağ gezilecek yerler arasında şelaleler, milli parklar, göller ve daha pek çok lokasyon yer alıyor. Aşağıda sizlere ilçede görüp ziyaret etmeniz gereken yerler hakkında bilgi verdik. İşte Uludağ gezilecek yerler listemiz...

Uludağ Milli Parkı – Uludağ Gezilecek Yerler

12.762 hektarlık alana kurulan park 1961’de Milli Park ilan edilmiştir. Teleferikle ve Sarıalan yolu ile ulaşılan park Uludağ’ın jeomorfolojik yapısını sergilemesi bakımından önemlidir. Bitki ve hayvan topluluklarının gözlemlenmesini saplayan bölgede çok sayıda özel otel, tesis ve kamuya açık alan bulunuyor.

Saitabat ve Softaboğan Şelalesi – Uludağ’da Nereler Gezilir?

İçinde küçük göletlerin yer aldığı Softaboğan şelalesi Uludağ gezilecek yerler listemizde şehir manzarasını izlemeniz için verdiği fırsatla da öne çıkıyor. Buna karşılık Bursa şehir merkezine 20 km uzaklıktaki Saitabat Şelalesi ise piknik alanları ve restoranlarıyla keyifli bir tatili zenginleştirmenize imkan tanıyor.

Sirk Gölleri - Uludağ Gezilecek Yerler

Kara göl, Kilimli, Aynalı, Buzlu, Heybeli, Koğuk Dere ve maden atıkları ile yok olmuş olan Çayır Dere sirk gölleri arasında yer alır. Uludağ’ın en turistik mekanları arasında yer alan sirk gölleri, söz konusu Uludağ gezilecek yerler olduğunda kesinlikle değerlendirmeniz gereken alternatiflerden biri.

Kirazlıyayla – Uludağ’da Nereler Gezilir?

Dinlenme tesisleri ve doğal güzellikleri ile görmeniz gereken bir yer olan Kirazlıyayla, hem İznik Gölü hem de Uludağ manzarasıyla ziyaretçilerine gerçekten güzel bir konaklama fırsatı sunuyor. Böylesine güzel iki manzarayı bir araya getiren özel bir beldeyi Uludağ gezilecek yerler listemize eklememek kesinlikle haksızlık olurdu... Nitekim gittiğinizde Kirazyayla’nın lüks konaklama seçenekleriyle sizi iyi karşılayacağından emin olabilirsiniz. 

Bursa’yı Unutmayın! – Uludağ Gezilecek Yerler

Söz konusu Uludağ gezilecek yerler olduğunda elbette Bursa sınırları içerisindeki tarihi ve doğal güzellikleri de unutmamak gerekiyor. Uludağ gezilecek yerler açısından tek başına kısıtlı olsa da Bursa ile birlikte düşününce seçeneklerinizin sayısı oldukça artıyor.

Arkeoloji müzesi, Türk İslam Eserleri müzesi, Atatürk müzesi, Osmanlı evi müzesi, Mudanya Mütareke evi müzesi, Ulu Cami, Emir Sultan Cami, Yeşil Cami, Orhan Bey Cami, Yıldırım Cami, Fransız kilisesi, Koimesis kilisesi, Aziz Tryphonos kilisesi, Kumyaka kilisesi , Geruş sinagogu, Ets ahayim sinagogu, Mayor sinagogu, Şehzade Mustafa Türbesi, Yeşil Türbe, Yıldırım Medresesi, Yeşil Medrese, Oylat Kaplıcaları, Ulubat Gölü, Bursa Kalesi gibi lokasyonları gezerek kayak turunuzu harika bir kültür turu ile birleştirebilirsiniz.

Uludağ’da Nereler Gezilir Diye Endişelenmenize Gerek Yok!

Siz de yalnızca kayak keyfiyle yetinemeyenlerden misiniz? Uludağ gezilecek yerler hakkında önceden fikir sahibi olmak, kayak ve kar aktivitelerinin dışında bölgeyi dolaşmak ve yeni mekanlar keşfetmek mi istiyorsunuz? Merak etmeyin, Uludağ yalnızca kardan ve kayak merkezlerinden ibaret değil!

Uludağ gezilecek yerler listemizdeki mekanlara göz atın, tur rehberlerimizden bilgi alın, Uludağ turu ile bambaşka bir dünyanın kapılarını aralayın.

[widget-130]

Benzer Yazılar

Bu yazıya benzer içerik bulunamadı.

Yorum Yap

Rezervasyon Yap
Rezervasyon Yap +90 (850) 532 33 98